úvod > Ročníky > 2010 > Ohlasy > Příběh Ireny

Příběh Ireny

Tancem k nové zamilovanosti…
 
 
Už několik let jsem si přála se svým mužem chodit tancovat. Stále jsem slýchala, že nemůže začít chodit do tanečních, že by se tam ztrapňoval, byl nejhorší apod.
 
Uběhlo pár let, zúčastnili jsme se několikrát Manželských setkání, slyšeli o potřebách mužů a žen a začali jsme si je vzájemně naplňovat. Slyšeli jsme také o pozornostech pro muže i pro ženy, začali se radami řídit a měli se v manželství ještě krásněji než dřív. Naše manželství trvá téměř deset let a je hezké. Postupně se nám narodily tři děti. Snažíme se, aby nám všem spolu bylo pěkně. Já myslela, že už mě nemůže nic moc v manželství překvapit, ale před dvěma lety o Vánocích mi manžel vyrazil doslova dech…
 
Dověděl se i o aktivitách pro chlapy, zúčastnil se iniciace a já postupně zjišťovala, že můj muž se stává skutečně vyzrálým mužem. Největší důkaz o tom mi přinesl o Vánocích, když jsem pod stromečkem dostala asi nejkrásnější dárek v životě. Zasílám jej v příloze.
 
Ano, dostala jsem pozvání do tanečních. Od mého Petra, který nechtěl o tancování ani slyšet. Překonal sám sebe a přinesl takovou oběť, protože mi chtěl udělat radost. Odsunul svou nechuť a postavil na přednější místo mě, moje přání, moje potřeby. Za ty dva roky máme za sebou již tři kurzy tanečních. Nyní chodíme do kurzu pro pokročilé, který začal asi před měsícem a můj manžel mi cestou do tanečních řekl, že se strašně těší. Začala plesová sezóna a my stihli už dva plesy, které si vychutnáváme naplno!
 
Každý týden jsou to dvě hodinky, které trávíme jen spolu!!! Máme tři malé děti (5let, 3 roky a 6 měsíců), takže každý čas o samotě bez dětí je pro nás vzácný dar. Máme ochotné prarodiče, kteří děti hlídají a my investujeme do svého manželství. Během dvou hodin tanečních si stíháme povídat, tulit se, objímat se, o přestávce mě můj muž zve na drink jako za svobodna a já si užívám jeho plnou pozornost. Každý návrat z tanečních je pro mě krásný, cítím se obohacená, naplněná a spokojená a pak si s radostí více užívám i svého mateřství.
 
Zdraví Irena Smékalová
anketa Který film vás nejvíce oslovil?
Národní týden manželství
Centrum Generace, o.p.s.
Palachova 504/7
460 01 Liberec I–Staré město
napiště nám kontaktní údaje