úvod > Ročníky > 2016 > Akce

Akce

 
1|2|3|4|5|6|7|8>

NTM v Novém Městě pod Smrkem

viz plakátek

NTM v Novém Městě pod Smrkem

NTM v Brně (www.esbrno.cz)

Název: Jak předcházet konfliktům aneb o známých věcech trochu jinak

Konflikty - téma, které nás rozděluje, přesto je nám všem společné. Je možné konfliktům předcházet? Mohu ovlivnit reakci druhých dříve než pozdě? Kdy je možné konflikt zastavit a kdy je nevyhnutelný?

Přednášející: Ing. Jiří Míšek

Termín: 14.2. 2016 od 17 hodin

Místo: sál Biskupského gymnázia, Barvičova 85, Brno

Akci pořádá Evangelikální společenství Brno www.esbrno.cz

NTM v Brně (www.esbrno.cz)

NTM ve Strážnici

Viz plakátek

NTM ve Strážnici

NTM v Tovačově

viz plakáty

NTM v Tovačově NTM v Tovačově NTM v Tovačově

Brno - Valentýnská pouť

Ve středu 17.2. bude v Brně Valentinská pouť – Pouť ke Svaté bráně pro snoubence a mladé manžele

Program:
§        17,45 hodin v kostele sv. Michala v Brně: bohoslužba smíření s možností slavení svátosti smíření,
§        modlitba ke sv. Valentinovi u jeho obrazu v kostele,
§        18,30 pouť do katedrály k Bráně milosrdenství,
§        mše svatá v katedrále,
§        přednáška manželů Petra a Jany Handlarových na téma: Jak mít vztah, který vydrží, jak žít odpuštění v našich vztazích.

Na pouť zveme všechny mladé, kteří hledají své životní povolání.

Svatý Valentin je patronem mladých lidí a jejich čisté a oddané lásky.

NTM v Olomouci - Klášteře dominikánů

Manželské večery   

Začněte se svou polovičkou znovu randit a symbolicky hned v Národním týdnu manželství! Kurz je určen pro každou manželskou dvojici, která chce investovat do svého vztahu (na délce manželství nezáleží). Je užitečný jak pro manželství bez problémů, tak pro ty, kteří mají potíže. Soukromí každého páru je respektováno. Jedná se o 8 čtvrtečních večerů, vždy od 18.00 do 20:30 hod.; termíny: 11. 2., 25. 2., 3. 3., 10. 3., 17. 3., 31. 3., 7. 4. a 14. 4. 2016. Budou se rozebírat tato témata: Budování pevných základů; Umění komunikace; Řešení konfliktů; Síla odpuštění; Rodiče a rodiče partnera; Dobrý sex; Láska v akci. Poslední závěrečný večer nese název: V čem spočívá hezké manželství. Manželské večery budou probíhat v Olomouciv klášteře dominikánů na Slovenské 14Struktura večerů: Večeře při svíčkách u stolku pro dva – Promluva – Rozhovor v páru – Domácí cvičení (žádná skupinová cvičení!). Cena kurzu (zahrnuje cenu večeří a materiály) je 1 800,- Kč za pár. Přihlášky a bližší informace najdete na www.rodinnyzivot.cz. Kontaktní osoba: Lucie Cmarová, 587 405 250, cmarova@arcibol.cz

 

 

NTM v Olomouci - Klášteře dominikánů

NTM v Jedovnici

Právě probíhá Národní týden manželství, jedná se již o desátý ročník tentokrát s mottem „Manželství je víc než kus papíru“. Při této příležitosti tedy vyzývám všechny děti, aby doma nebo ve škole (školce) vyrobily pro svou maminku a tatínka nějaké hezké zamilované přáníčko a přinesly ho do knihovny, kde si ho vystavíme na naší nástěnce v dětském oddělení. Každý dostane malou odměnu a jeden vylosovaný navíc pro svoje rodiče dárek v podobě knihy. 

Těším se na vás, knihovnice Michaela Doleželová

NTM v TV Noe

Televize Noe naváže na Národní týden manželství 15. - 21. února 2016

Televize Noe se rozhodla nechat manželům nerušený prostor pro účast na rozmanitých programech, které jsou pro ně připraveny v rámci NTM po celé republice. Manželé však mohou v následujícím týdnu volně navázat a nechat se povzbudit na jejich další cestě shlédnutím některého z rodinně zaměřených pořadů, které jsme pro ně připravili.

Pondělí 15. 2. 2016
14:50 Noční univerzita: PhDr. Josef Zeman - Závislost a nezávislost v manželství
21:50 Na pořadu rodina: Děti na zemi i v nebi

Úterý 16. 2. 2016
11:00 Papež František v Mexiku: Setkání s rodinami na stadionu v Tuxtla Guetiérrez
12:55 Noční univerzita: MUDr. Jitka Krausová - „Žité bludy“ současnosti a psychické zdraví
22:05 Na pořadu rodina: Prožívání církevního roku

Středa 17. 2. 2016
21:00 Noční univerzita: Mgr. Jan Špilar - Sex – naplnění svátosti manželství
22:15 Na pořadu rodina: Když dítě nepřichází

Čtvrtek 18. 2. 2016
23:40 Na pořadu rodina: Ve zdraví i v nemoci

Pátek 19. 2. 2016
8:30 Noční univerzita: Mgr. Jan Špilar - Sex – naplnění svátosti manželství
21:50 Na pořadu rodina: Péče o prarodiče

Sobota 20. 2. 2016
22:10 Na pořadu rodina: Mladé manželství v dnešní době?

Neděle 21. 2. 2016
16:00 Noční univerzita: Mgr. Jan Špilar - Sex – naplnění svátosti manželství

NTM na Rádiu 7

Národní týden manželství má v roce 2016 titulek „Manželství je víc než kus papíru“. Ve vysílání české redakce Rádia 7 bude tuto skutečnost dokládat především vyprávění mnoha pozvaných manželských párů. Série rozhovorů s manželi je připravena v pondělí, ve středu a v pátek po 15. hodině. Střídat se budou moderátoři i manželé – ti začínající (Zuzka a Pavel Kohlovi, pátek 12. 2.), středně pokročilí (Lída a Tomáš Pohankovi, pondělí 8. 2.) i zkušení (Boženka a Jirka Krejčí, středa 10. 2.).

Manželsky spolu souzní i svědectví, která v daném týdnu odvysíláme. Program Stopy, svědectví o Božím jednání (úterý 9. 2. 7:30; neděle 14. 2. 15:00) nabídne příběh Markéty Bachmannové, ženy, která vidí srdcem, a to doslova. Její vyprávění svědčí o cestě k Bohu, o jehož existenci sice nikdy nepochybovala, ale také nikdy netušila, že je možné s Ním mít osobní vztah. Její manžel David Bachmann si vždycky přál být bohatý, ale podle svých slov až teď konečně je. Náplň života zkusil hledat v mnoha slepých uličkách, ale i z nich našel cestu ven. Jakou, to popíše v programu Život víry (středa 10. 2. 18:30; čtvrtek 11. 2. 8:30; sobota 13. 2., 9:15).

Uprostřed Národního týdne manželství se k manželskému tématu přidá také pořad Fortepiano. Lenka Malinová se k mikrofonu pozvala manžele Hynka a Jindřišku Pernicovy, kteří v loňském roce začali ve svém sboru pořádat Manželská setkání. Poslechněte si jejich zkušenosti ve středu 10. 2. v jednu hodinu odpoledne.

Zvláštní vydání pořadu Kudy kam ve středu 10. 2. se bude také vztahovat k manželské problematice. Marek a Zdena Prosnerovi, kteří budou od 20:00 prostřednictvím vzdáleného spojení se studiem hosty Lídy Hojkové, nechají nahlédnout do svého manželství. Najdete odvahu spolu s nimi podrobit zkoumání váš vztah nebo budete jen poslouchat? K obojímu jste srdečně zváni!

Co stojí u základů manželství? Renáta Žemličková se ve čtvrtek 11. 2. po desáté dopolední ptá v Rozmarýně vztahové poradkyně Mileny Mikulkové.

Manželství je víc než kus papíru, připomíná motto letošního Národního týdne manželství. Na vlastní kůži to zakusili i Karolína a Jakub Limrovi, hosté programu Na sobotní frekvenci Proglasu v sobotu 13. 2. I vy si můžete poslechnout příběh o tom, že láska hory přenáší – především ta Boží. Začátek v 8:00.

 

 

NTM v Hrádku

Viz plakátek

NTM v Hrádku
 
1|2|3|4|5|6|7|8>
anketa Který film vás nejvíce oslovil?
Národní týden manželství
Centrum Generace, o.p.s.
Palachova 504/7
460 01 Liberec I–Staré město
napiště nám kontaktní údaje