úvod > Ročníky > 2010 > Akce > Od 24.2. 2010: Kurz Příprava na manželství v Praze 5

Od 24.2. 2010: Kurz Příprava na manželství v Praze 5

Cílem pěti večerů kurzu Příprava na manželství je pomoci párům, které uvažují o manželství, položit základy vztahu, který vydrží celý život.
Co můžete očekávat?
       Malá romantická večeře – Každý z pěti večerů začíná večeří při svíčkách a mnozí říkají, že se v neformální a přátelské atmosféře cítí jako na rande. Během večeře máte možnost poznat se s ostatními páry.
       Praktická promluva – manželské páry pořadatelů otevřou s nadhledem a humorem téma večera. Dočkáte se užitečných principů, skutečných příběhů, bizarních statistik i inspirativních nápadů. Kurz, ačkoliv je založen na křesťanských principech, je určen i párům z necírkevního prostředí. Obsah tohoto kurzu (The Marriage Preparation Course) vznikl v Anglii a dnes se používá na tisících míst po celém světě.
       Káva a diskuse v soukromí – nad dezertem máte příležitost probrat spolu téma večera a nad podpůrnými materiály otevřít otázky, na které ve spěchu všedního dne nezbývá čas. Nevtíravá hudba vám zajistí soukromí.
       Žádné skupinové diskuse – respektujeme soukromí každého páru, o svém vztahu nemusíte nikomu nic osobního říkat. V případě zájmu máte ale kdykoli k dispozici podpůrné manželské páry pořadatelů, kterých se můžete zeptat na cokoli :o)
Termíny a témata jednotlivých setkání kurzu:
       24.2. Účinná komunikace
       3.3.   Vzájemný závazek
       10.3. Rešení konfliktů
       17.3. Aby se láska neztratila
       24.3. Sdílené cíle a hodnoty
Něco málo o organizátorech
       Roger a Robin Harshovi pocházejí z USA a v ČR žijí už od roku 1992. Brali se v roce 1995 a mají dvě děti – Elizabeth a Josiah. Už více než 12 let se zabývají poradenstvím v oblasti rodiny, manželství a přípravy na ně. Vedli semináře v USA, v ČR, na Ukrajině i jinde po Evropě. Rádi lyžují, bruslí a užívají si ostrá jídla.
       Jakub a Dagmar Güttnerovi se brali v roce 2000 a první ze svých tří dětí začali vychovávat během postgraduálního studia sémantických databází a speciální pedagogiky. Jakub se později z IT auditora stal lektorem financí a managementu, Dagmar zaměnila učení na vysoké škole za učení v domácí škole. Ve volných chvílích lezou po ledovcích, věnují se v církvi teenagerům, hrají na saxofon a baskytaru.
FAQ – často kladené dotazy
       Za co platím? Kurz je neziskový, cena kryje náklady na 5x2 večeře s nápoji a zákusky, výzdobu, pozvánky a dvě příručky účastníka.
       Kdo to pořádá? Kurzy pořádá Česká kancelář kurzů Alfa (www.kurzyalfa.cz) s laskavým svolením firmy BPP (www.bpp-czech.cz)
       Kde zjistím víc? Na telefonu, emailu nebo webu. Můžete také přijít 10.2. na valentýnský „demo večer“ o komunikaci (viz web)
       Jak se přihlásit? Hlaste se prosím závazně do 14.2. na čísle 608 832 906 nebo na priprava.na.manzelstvi@gmail.com. Kurzovné lze zaplatit až na místě (či požádat o slevu). Mapku, jak se dostat na místo, najdete na webu www.manzelskevecery.cz
       Kdo bude u nás vynášet smetí? To vám neprozradíme, ale třeba se na tom domluvíte právě na kurzu :o)
Kontakt a přihlášky: priprava.na.manzelstvi2gmail.com, 608 832 906 (Jakub), www.manzelskevecery.cz,
Termín: 24.2.-24.3 ve středy, vždy od 18:30 do 21:00
Místo: Školicí centrum BPP, Radlická 1a, Praha (mapka na http://www.bpp.com/accandtax/brochures/to041216%20Map%20for%20website.pdf)
Cena: 790 CZK za pár za celý kurz
anketa Který film vás nejvíce oslovil?
Národní týden manželství
Centrum Generace, o.p.s.
Palachova 504/7
460 01 Liberec I–Staré město
napiště nám kontaktní údaje