úvod > Ročníky > 2017 > Akce

Akce

 
<1|2|3|4|5|6|7>

NTM v Praze Vinoři

Recept na šťastné manželství.

16.2. v 19.00 posezení v restauraci U Černínů Vinoř pro ty, kteří podporují věrnost a trvalé vztahy.
Speciální menu mistra kuchaře k NTM, téma: Jaký recept pomáhá udržet lásku Vám?

18.2. 19.30 Společenský večer na podporu lékařské péče ve Fontem v Kamerunu proběhne v Sokolovně TJ Vinoř. Dortík věrné lásky z kuchařské dílny mladé nadějné kuchařky Helenky Halíkové připomene spolu s přípitkem další ročník NTM.

NTM v Praze Vinoři NTM v Praze Vinoři

NTM v Mělníce

Zveme Vás na přednášku Aleše Mrázka v rámci Národního týdne manželství 2017: Kdo miluje, přilne!
Vstup zdarma.
Neděle 19.2.2017 od 15.30 v Domě dětí a mládeže, Mělník
http://www.juda.cz/

NTM v Třinci

Národní týden manželství proběhne opět i v Třinci

Týden věnovaný manželství proběhne od 11. do 19.2.2017 opět i v Třinci. Veřejnost se může těšit na několik akcí, které připravilo město Třinec ve spolupráci s neziskovými a příspěvkovými organizacemi. Společným cílem všech akcí je podpořit důležitost manželství a propagovat iniciativy zaměřené na rozvoj manželských vztahů. Týden manželství byl poprvé uspořádán ve Velké Británii v roce 1998 a od té doby se rozšířil i do dalších zemí Evropy. V České republice proběhne letos již 11. ročník a provázet ho bude motto „Recept na dobré manželství“. Národní týden manželství bude v Třinci zahájen v sobotu 11.2., kdy mohou manželské páry využít společného saunování či plavání při svíčkách za zvýhodněnou cenu ve STARSu. V neděli 12.2. bude od 17:00 hod. ve Sborovém centru Hutník na Revoluční ulici Národní týden manželství pokračovat hlavní akcí „Recept na dobré manželství“. Na programu bude povídání rodinného terapeuta PaedDr. Zdeňka Moldrzyka na téma „Známe tajemství úspěšného manželství?“, koncert Noemi Macura či valentýnská minigastroshow britského kuchaře Juliana Robinsona. Součástí akce budou již tradiční rozhovory se zajímavými manželskými páry z našeho regionu a vyhlášení výsledku soutěže Naše vícegenerační rodina. Akce je zdarma, bezplatné hlídání dětí ve věku 3 – 10 let je zajištěno.

V pondělí 13.2. si manželské páry mohou vyjít na rande a o jejich děti se v době od 16:00 do 20:00 hod. postará Kvalifikační a personální agentura, o.p.s. v rámci akce „Společné manželské chvíle jen pro sebe!“. Program pro děti bude zajištěn a je součástí bezplatného hlídání. Městská knihovna Třinec nabídne zájemcům v úterý 14.2. zajímavou historicko-regionální přednášku „Sňatky na Těšínském Slezsku“, která bude plná zajímavostí z matričních záznamů z našeho regionu. 18.2. mohou manželské páry přijít do Kavárny Pamoja na akci „Jsme svoji“. Čeká je trocha muziky, trocha rad do manželství, dobrý zákusek a trocha humoru. Národní týden manželství bude zakončen v neděli 19.2. v Evangelickém kostele v Třinci bohoslužbou s obnovou svatebních slibů.

NTM v Třinci NTM v Třinci NTM v Třinci

NTM v Karlových Varech

NTM v Karlových Varech NTM v Karlových Varech

NTM v Havlíčkově Brodě

NTM v Havlíčkově Brodě

NTM ve Svitavách

NTM ve Svitavách

NTM v Ostravě

17. 2. Tradiční ples – Noc filmových hvězd 

Dům kultury města Ostravy od 19 hodin. Vstupné 250 Kč/s večeří 350 Kč.

Kontakt: mporubova@prorodiny.cz

      

Čaj pro dobré manželství 

Udělejte si čas pro sebe navzájem při speciálním čaji s příběhem třeba u vás doma!

V krabičce naleznete několik porcí kvalitního čaje  (Malina v medu, Earl Grey, Jasmín s květy) s  příběhem inspirovaný mnoha páry, které hledaly podporu a pomoc v naší Poradně pro vztahy a rodinu. Na konci každého příběhu jsou nabídnuty rady, které mohou proměnit váš vztah.

1. příběh – Rozvod?  (O naplňování potřeb)

2. příběh – Ach ty pocity!

3. příběh – Moje žena je prostě skvělá! (O podpoře a ocenění)

4. příběh – Odpuštění

5. příběh – Zamilovanost nebo láska? (O proměně vašeho vztahu)

6. příběh – Prstýnek (O potřebě bezpečí a jistoty)

Čaje si můžete objednat jednotlivě nebo v sadách přes internetový obchůdek nebo u nás osobně  v Ostravě-Vítkovicích. Každá krabička stojí 60 Kč.

 

NTM v Ostravě

NTM v Mladé Boleslavi

NTM v Mladé Boleslavi NTM v Mladé Boleslavi NTM v Mladé Boleslavi NTM v Mladé Boleslavi

NTM v Praze 13

Ať už se vám v manželství daří dobře nebo i něco skřípe, vždycky je dobré investovat do vašeho vztahu nebo si udělat čas jeden na druhého.
Kurz sestává z 8 setkání, která budou vždy v neděli od 16-18h v Křesťanském centru Třináctka, Mukařovského 1986. Setkání budou probíhat každý týden.

Pozvěte i své přátele, kteří by tuto možnost třeba rádi využili.

Kurz povedou Míša a Jirka Ungerovi a Aňa a Honza Macurovi.

Hlídání menších dětí na místě během kurzu bude zajištěno.

Hlásit se můžete na adresu macurova.anna@gmail.com do 5.února 2017. Kapacita je omezena, proto s účastí neváhejte.

Cena kurzu je 400 Kč na pár. V ceně jsou obsaženy i dvě knížky pro účastníky kurzu. Platit se bude hotově na prvním setkání 12.2.


Zde najdete podrobnější informace o manželských večerech.


Komu je určen kurz Manželské večery?
Kurz je určen každému páru, který na sobě chce pracovat a společně investovat do svého vztahu:

Stav manželství: Máte-li hezké manželství, kurz vám pomůže jej dále zlepšit a posílí vaše dobré návyky. Většina hostů kurzu jsou páry, které mají pěkný vztah. Na druhou stranu, zakoušíte-li v manželství potíže, kurz vám poskytne praktické dovednosti, které vám pomohou obtíže překonat. Páry, které již žily odděleně, využily kurz jako příležitost ke smíření a nalezení cesty zpět.
Délka manželství: Na tom, zda v manželství žijete méně než tři roky nebo více než třicet let, vůbec nezáleží.
Životní filozofie: Ačkoliv je kurz založen na křesťanských principech, je určen naprosto všem párům. Principy, o kterých se mluví na kurzu, jsou vhodné pro každého. Diskuse o víře nejsou obsahem kurzu.
Způsob soužití: Kurz je otevřen všem párům, které spolu žijí, ať už to je v manželství nebo ne. Pokud spolu žijete už dlouhou dobu nebo spolu máte děti, tento kurz je určen i vám (pokud jste zasnoubení a manželství teprve plánujete, bude pro vás vhodnější kurz Příprava na manželství).
Jak vypadá večer na kurzu?

Občerstvení: každý večer začíná občerstvením v příjemném prostředí. Chceme, abyste se u svých stolků cítili jako na rande. Je to Váš večer!
Téma večera: vždy po krátkém občerstvení následuje promluva. Některé kurzy mají jeden pár přednášejících, někde se párů střídá víc, jinde používají pro promluvy DVD.
Promluvy přinesou mnoho praktických principů, příběhů ze života, vtipných citátů, nečekaných statistik i inspirativních nápadů. Kurz je založen na křesťanských principech, ale je určen každému páru bez rozdílu životní filozofie.
Káva a čas na diskusi – Jádrem večera jsou cvičení v příručkách, kterými je promluva proložena. Tato cvičení Vás povedou k hlubší diskusi pouze ve dvou o tématech, na která ve spěchu všedního dne nezbývá čas. Respektujeme Vaše soukromí, o svém vztahu nemusíte nikomu nic říkat. Snažíme se vytvořit takové prostředí, abyste měli jistotu, že váš rozhovor nikdo další nezaslechne. V pozadí hraje hudba a během nejdelšího cvičení se podává káva nebo čaj a dezert.
Domácí cvičení – na konci každého setkání dostanete domácí cvičení, které byste spolu do příště měli udělat. Domácí cvičení nikdo nekontroluje, je čistě jen pro vás. Cvičení vám má napomoci pokračovat v započatých rozhovorech i doma.
Témata jednotlivých večerů

Vybudovat pevné základy- společně strávený čas, milovat druhého jako sebe sama
Umění komunikace- naslouchání, sdílení vnitřních pocitů
Řešení konfliktů- přijímejme své odlišnosti, nezdravé způsoby zvládání konfliktů, šest kroků k řešení konfliktu
Síla odpuštění- přiznat si zranění, jak odpustit i těžké věci, jak začít znova
Rodiče a rodiče partnera- vliv naší rodiny v dětství, jak vycházet s rodiči v dospělosti
Dobrý sex- proč je sex nejlepší v manželství, šest rad pro dobré milence
Láska v akci- pět jazyků lásky v praxi
Párty Manželských večerů- v čem spočívá hezké manželství?
Mohu přijít sám/sama?

Kurz je určen pouze párům. Těžištěm celého kurzu jsou rozhovory mezi partnery v soukromí a k tomu jsou skutečně potřeba oba. Pokud jeden z vás nebude moci některý večer přijít, můžeme vám poskytnout MP3 nebo DVD s přednáškou, abyste si mohli cvičení udělat spolu sami.

NTM v Praze 13

NTM v Zábřehu

NTM v Zábřehu
 
<1|2|3|4|5|6|7>
anketa Který film vás nejvíce oslovil?
Národní týden manželství
Centrum Generace, o.p.s.
Palachova 504/7
460 01 Liberec I–Staré město
napiště nám kontaktní údaje