úvod > Ročníky > 2010 > Akce > NTM na Rádiu 7

NTM na Rádiu 7

Od počátku iniciativy Národní týden manželství se k jejímu fungování připojuje svým vysíláním také česká redakce Rádia 7. Ostatně – vždyť dobré vztahy mezi manželi, komunikace, partnerství a všechny možné další aspekty, které k manželství patří, stojí i v centru pozornosti vysílání této rozhlasové stanice. Ani letošní rok tedy nebude výjimkou – a k NTM se bude vztahovat pěkná řádka programů, které se ve vysílání objeví.
Po celý týden se manželství a vztahů budou dotýkat myšlenky na den i biblické úvahy. Denní zamyšlení vysíláme vždy v pondělí, ve středu a v pátek ve 14, v 18 a v 21 hodin, v úterý, ve čtvrtek a v sobotu pak v 6:15, v 9 a krátce před dvanáctou. Krátké zastavení u biblického textu najdete v programu Rádia 7 v úterý a ve čtvrtek v 6:30 a 9:45, v sobotu pak o půl sedmé ráno.
Manželství z mnoha úhlů pohledu budou nahlížet i dva základní kontaktní pořady, které ve svém vysílání Rádia 7 nabízí. První – Noční můry – je na pořadu už v pondělí 8. 2. ve 22 hodin. Tentokrát nabídne jakýsi „střet dvou světů“. S jakými představami se člověk na manželství připravuje a co z nich pak vychází, o tom budou mluvit Marek Šuba a Jana Bláhová – a přidat se samozřejmě můžete i vy. O manželství bude řeč i v týdeníku Kudy kam, ve kterém se na vás tentokrát těší Jakub Limr. Vysíláme jej živě ve středu 10. 2. od 20:00 – to se můžete zapojit i se svými dotazy a připomínkami – záznam je pak připraven v pátek 12. 2. ve 22:00.
Někteří se domnívají,že manželství – ten Boží akt spojení dvou v jedno – znamená, že hrnčíř zpracoval dvě hroudy hlíny v jednu. Možná je to trochu jinak. Jaké má Bůh plány pro jednotlivce, přijde spolu s vámi zvažovat v Tiché poště v úterý 9. února od čtvrt na deset dopoledne Lída Hojková. V repríze Tichou poštu doručíme ještě ve středu 10. 2. od 14:45.
Proč dnes lidé nevěří instituci manželství? Proč je dnes tak nemoderní do manželství vstupovat? O své životní zkušenosti se podělí farář Slezské církve evangelické z Třanovic Tomáš Tyrlík spolu se svou manželkou Lilií. Rozhovor s nimi připravuje do pořadu Fortepiano Lenka Malinová – poslouchejte ve středu 10. 2. ve 13:00 nebo reprízu v sobotu 13. 2. v 10:00.
Mít doma kluky nebo holky – v tom je určitě rozdíl. Liší se v něčem podstatném výchova kluků od výchovy holek? Nechybí klukům dobré vzory? O výchově kluků budeme přemýšlet v Rozmarýně společně s Petrem Helešicem, který s manželkou vychovává v rodině tři kluky a jednu holčičku, ale zároveň může těžit z dlouholetých zkušeností vedoucího dětského oddílu Royal Rangers v Břeclavi. Do studia ho pozvala Lída Pohanková – poslouchejte ve čtvrtek 11. února v 10:00, opakování pak v pondělí 15. 2. ve 13:00.
Jiný manželský pár – Vlaďka a Standa Boszczykovi – se stanou hosty Petra Rause v pořadu Na sobotní frekvenci Proglasu. O manželství a rodině v praxi křesťanského života budou rozmlouvat 13. února od osmi ráno – pořad vysílá jak Rádio 7, tak také Radio Proglas.
anketa Který film vás nejvíce oslovil?
Národní týden manželství
Centrum Generace, o.p.s.
Palachova 504/7
460 01 Liberec I–Staré město
napiště nám kontaktní údaje