úvod > Ročníky > 2012 > Ohlasy > Příspěvek HopeTV k NTM 2012

Příspěvek HopeTV k NTM 2012

Už šestým rokem bude ve valentýnském týdnu probíhat Národní týden manželství (NTM). Organizátoři této iniciativy, která se bude konat pod záštitou předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslavy Němcové, tentokrát pozvali všechny páry, aby společně „zahodili klíč“.

Happening „Zahoďte klíč“ spočívá ve vyhrazení jednoho mostu v každém městě pro milence a manžele, aby zde mohli jako výraz své věrnosti a lásky zamknout na zábradlí visací zámek se svými jmény a klíč hodit do řeky.

Národní týden manželství poprvé proběhl v roce 1997 ve Velké Británii, v roce 2007 v ČR a v současné době se připravuje v dalších 14 zemích na světě. Letošní ročník bude slavnostně zahájen v pondělí 13. února tiskovou konferencí v Poslanecké sněmovně parlamentu ČR.
NTM se tentokrát různými způsoby soustředí na porozumění mezi mužem a ženou a obohacení se jejich vzájemnou rozdílností. Letošním mottem je „Rozumíme si? – cesty k lepší komunikaci v manželství“.

U příležitosti NTM vydává nakladatelství Advent-Orion dvě publikace, které mají za cíl zkvalitnit partnerský vztah. Knihy „Jak být skvělým rodičem“ a „Jak zvládnout partnerskou komunikaci“ si lze objednat na adrese www.adventorion.cz.

Křesťanská internetová televize HopeTV natočila u příležitosti Národního týdne manželství krátký dokument, který se snaží zmapovat potřeby a využití této aktivity v ČR. Dokument nabídne pohled psychologa Jiřího Bauera, praktické informace koordinátora projektu Petra Činčaly, zamyšlení pastora Jindry Černohorského nebo krátký příběh „netradiční“ rodiny Císařových. Dokument je volně ke zhlédnutí na stránkách www.youtube.com/studioawr nebo v archivu HopeTV.

Tisková zpráva
www.hopetv.cz

 

anketa Který film vás nejvíce oslovil?
Národní týden manželství
Centrum Generace, o.p.s.
Palachova 504/7
460 01 Liberec I–Staré město
napiště nám kontaktní údaje