úvod > Ročníky > 2012 > Ohlasy > NTM v Třebíči - tisková zpráva k NTM 2012

NTM v Třebíči - tisková zpráva k NTM 2012

Národní týden manželství

Už šestým rokem bude ve valentýnském týdnu probíhat pod záštitou předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslavy Němcové Národní týden manželství (NTM). Týden manželství 2012 se soustředí na porozumění mezi mužem a ženou a obohacení jejich vzájemnou rozdílností. Jeho letošním mottem je „Rozumíme si? – cesty k lepší komunikaci v manželství“. Program NTM bude slavnostně zahájen v pondělí 13. února v Praze tiskovou konferencí od 10:30 hodin v Poslanecké sněmovně parlamentu ČR. Národní týden manželství začal v roce 1996 ve Velké Británii, následně v roce 2007 v ČR. V současné době se připravuje v dalších 14 zemích na světě.

„Posláním Národního týden manželství je připomenout si alespoň jednou za rok rozmanitost a krásu manželství jako základu života rodiny, říká Petr Činčala, PhD, koordinátor Národního týdne manželství. Tato kampaň je zastřešující iniciativou pro nejrůznější celostátní i místní aktivity v týdnu, kdy slavíme sv. Valentýna. Cílem je zaměřit se na rozvoj manželství a podporu jeho hodnoty ve veřejném a politickém prostoru.

Město Třebíč se do této iniciativy zapojilo poprvé v loňském roce. I letos zaštituje tři zajímavé akce, které jsou připraveny ve spolupráci s partnery Projektu Zdravého město.

1. Kulatý stůl na téma: Jak se žije rodinám – organizuje ve čtvrtek 16. 2. 2012 od 9 do 11 hodin v prostorách Městského úřadu Třebíčské centrum. Akce se koná u příležitosti studijní návštěvy polské delegace zástupkyň mateřských a rodinných center.

2. Beseda + prezentace fotografií: Učitelem a vesničanem v Keni aneb jak to chodí v keňské rodině – Třebíčské centrum, Fr. Hrubína 753. V pátek 17. 2. od 16 hodin v prostorách Centra. Zajímavé vyprávění z černého kontinentu si připravil Filip Rosenkranc.

3. Komunikace v manželství (slova mohou být okny nebo hradbami) – přednášku v prostorách Městské knihovny v Třebíči pořádá poradna Ruth Třebíč ve spolupráci s Městem Třebíč ve čtvrtek 16. 2. 2012 od 17 hodin. Přednášejí manželé Ing. Petr a MUDR. Jana Švíkovi. Účastníci se mohou těšit na stylové drobné občerstvení – svatební koláčky.

Iveta Ondráčková, koordinátorka Projektu Zdravé město Třebíč a MA21
 

anketa Který film vás nejvíce oslovil?
Národní týden manželství
Centrum Generace, o.p.s.
Palachova 504/7
460 01 Liberec I–Staré město
napiště nám kontaktní údaje