úvod > Ročníky > 2012 > Akce > Nabídka Kurzu Škola lásky

Nabídka Kurzu Škola lásky

Co "Škola lásky" rodičům nabízí? Kurz ukazuje životní styl, jehož podstatou je bezpodmínečná láska mezi otcem a matkou a mezi rodiči a dětmi... Předpokladem pro pěstování této životní formy je řád v systému rodiny....

Termín: sobota 3.3. 2012 od 9 do 17 hodin.

Místo konání: Komunitní centrum sv. Prokopa, Praha - Nové Butovice (metro B - Hůrka)

Na programu kurzu

* Konflikty mezi manželi a jejich řešení
* Emoční konfrontace a empatie
* Pozitivní rodičovství a výchova dětí
* Systemická pravidla rodiny
* Terapie pevným objetím

Metody: přednášky, diskuse, případové studie, video ukázky, technika hraní rolí s praktickým nácvikem a zpětnou vazbou; vhodné i pro snoubence!

Lektor: Mgr. Ing. Jan Čapek, terapeut a výcvikový lektor Terapie pevným objetím podle Jiřiny Prekopové, lektor kurzu Efektivního rodičovství a Škola lásky v rodině, působí v Křesťanské psychologické poradně Nymburk, B. Smetany 541/20, tel. 603859626, http://jancapek.webnode.cz.

Účastnický poplatek: 750Kč jednotlivec/1200Kč manželský pár

Přihlašovací formulář

Více o kurzu (podle http://www.prekopova-nadacnifond.cz/vychova-laskou.html):
Kurz ukazuje životní styl, jehož podstatou je bezpodmínečná láska mezi otcem a matkou a mezi rodiči a dětmi. Kurz je vhodný i pro snoubence. Konflikty se řeší zásadně vcítěním se do druhého člověka, které se naplno žije při emoční konfrontaci. Konflikt nesmí být vpůli přerušen a usmíření nesmí být přerušeno na někdy jindy, ale musí končit usmířením, tj. potvrzením bezpodmínečné lásky. Proto tento styl nepřipouští tělesné tresty, ani tresty spočívající v odnětí lásky. Tento životní styl určují rodiče v jednotném spojení a především dávají v tomto smyslu dětem vzor. Předpokladem pro pěstování této životní formy je řád v systému rodiny. Rodiče mají první místo tím, že přišli první a tím, že si je vzájemně dávají. Děti mají druhé místo. Rodiče dávají bezvýhradnou lásku, bezpečí, péči, orientaci v hodnotách, vzor a postupně možnost k osamostatnění a dítě tyto dary přebírá. v sourozenecké skupině má každý z nich místo podle doby narození. Přirozenou prevenci zbytečných konfliktů zajišťuje důsledná výchova tím, že určuje pravidla a stará se o jejich dodržení. Ve výchově dětí mělo dbát na to, že vyslovené „ano“ je „ano“ a vyslovené „ne“ je „ne“, aby se dítě dokázalo orientovat a samo v budoucnosti bylo důsledné a dokázalo jasně vyjádřit svoje pocity, potřeby, požadavky. Tento životní styl slouží ve své podstatě jako prevence rozvratu rodin, vztahů a poruch vývoje jednotlivých osobností.

anketa Který film vás nejvíce oslovil?
Národní týden manželství
Centrum Generace, o.p.s.
Palachova 504/7
460 01 Liberec I–Staré město
napiště nám kontaktní údaje