úvod > Ročníky > 2014 > Ohlasy > Novoměstský týden manželství 2014

Novoměstský týden manželství 2014

V týdnu od 10. do 16.února opět probíhala v našem městě kampaň Národní týden manželství, tento rok s názvem „Ohromné maličkosti aneb malé kroky k velkým maličkostem“.

Mateřské centrum Korálek se do kampaně i letos zapojilo a pro širokou veřejnost připravilo několik akcí. Stejně jako loni byla vyhlášena výtvarná soutěž pro děti „Jak jsme jeli na výlet“. Děti měly nakreslit, jak jely s rodinou na výlet. Obrázků se sešlo opravdu hodně a je na co se dívat. Všechny došlé výtvarné práce jsou vystaveny v přízemí městské knihovny.

Pro opravdu širokou veřejnost byl určen skoro již tradiční úterní seminář, který se snažil zodpovědět otázku „Proč být spolu?“. Semináře se zúčastnily nejen manželské páry, ale i zvídaví jedinci.

Novinkou oproti loňskému roku bylo páteční kino – film s trochou romantiky i pro nezadané. Na sobotu byla opět naplánovaná romantická večeře pro dva – s vínem jako dárkem, kytičkou pro dámu a krátkým kulturním programem.

Kampaň vrcholila nedělním připomenutím manželského slibu a happeningovou akcí „Zamykání zámků lásky“. Letošní novoměstský ročník byl pro nás organizátory opravdu výjimečný a v celé republice zřejmě ojedinělý, neboť celý týden věnovaný manželství vyvrcholil opravdovou svatbou.

 Celou akcí prošlo více než 20 manželských párů, několik snoubeneckých párů a několik nezadaných.

Jsme rádi, že jsme se mohli i letos do kampaně zapojit a připravit pro občany našeho města zajímavé akce. Děkujeme také všem, kteří naši kampaň podpořili: dětem a učitelům z mateřské školky, ze základní školy, ze Základní školy Textilanská za obrázky do výtvarné soutěže, dále všem, kteří se zúčastnili akcí celé kampaně, také všem, kteří naší kampaň podpořili – panu starostovi ing. Pavlu Smutnému, městské knihovně, restauraci Pod Smrkem, sboru Jednoty bratrské NMpS a celému přípravnému týmu.

Za MC Korálek Mgr.Šárka Himmelová

Novoměstský týden manželství 2014 Novoměstský týden manželství 2014 Novoměstský týden manželství 2014 Novoměstský týden manželství 2014
anketa Který film vás nejvíce oslovil?
Národní týden manželství
Centrum Generace, o.p.s.
Palachova 504/7
460 01 Liberec I–Staré město
napiště nám kontaktní údaje