úvod > Ročníky > 2015 > Ohlasy > Ze soutěže "o nejdéle spolu žijící manželský pár" (zpráva ze Zlína)

Ze soutěže "o nejdéle spolu žijící manželský pár" (zpráva ze Zlína)

Výherci soutěže „O nejdéle spolu žijící manželský pár“ letos oslaví padesát devět let
manželství

V minulém týdnu proběhl první ročník projektu Týden manželství ve Zlíně, který uspořádal nadační fond CREDO CZ. V rámci kampaně na podporu manželství se uskutečnila soutěž
„O nejdéle spolu žijící manželský pár“. Výherci se stali manželé Jaroslav a Zdenka Hlaváčovi, kteří letos v létě oslaví 59 let společného života. 

„Seznámili jsme se před 62 lety ve Zlíně na pouti. Tehdy to tu samozřejmě vypadalo úplně jinak. Přijeli kolotočáři, šel jsem ven s kamarády. A tam jsem poprvé uviděl svou ženu,“ vzpomíná Jaroslav Hlaváč. Se ženou Zdenkou bydlí ve Zlíně a kromě dětí a vnoučat se starají už i o dvě pravnoučata. „Důležité je si ve vztahu zachovat humor,“ uvádí jeho žena Zdenka recept na dlouhodobé manželství. Bez toho to prý nejde. Přesto, že si manželé během svého života již prošli mnohými zdravotními problémy, na jejich tvářích jde vidět, že mají stále spoustu elánu a radosti ze společného života. „Máme moc rádi přírodu a i teď, ve stáří, jezdíme na různé výlety,“ uvádí paní Zdenka s tím, že nikdy neměli auto, ale vždy se přepravovali vlakem, nebo cestovali pěšky.
Cenu za 1. místo v soutěži „O nejdéle spolu žijící manželský pár“ manželům slavnostně předala v sobotu děkanka Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně prof. Ing. Dr. Drahomíra Pavelková a Ing. Radomír Lapčík, L.L.M. z nadačního fondu CREDO-CZ. Manželé získali dárkový koš a poukaz na romantickou večeři. Cenu do soutěže věnoval Rodinný zábavní park Galaxie Zlín.

Michaela Straková

Ze soutěže "o nejdéle spolu žijící manželský pár" (zpráva ze Zlína) Ze soutěže "o nejdéle spolu žijící manželský pár" (zpráva ze Zlína)
anketa Který film vás nejvíce oslovil?
Národní týden manželství
Centrum Generace, o.p.s.
Palachova 504/7
460 01 Liberec I–Staré město
napiště nám kontaktní údaje