úvod > Ročníky > 2017 > Akce > NTM v Praze 13

NTM v Praze 13

Ať už se vám v manželství daří dobře nebo i něco skřípe, vždycky je dobré investovat do vašeho vztahu nebo si udělat čas jeden na druhého.
Kurz sestává z 8 setkání, která budou vždy v neděli od 16-18h v Křesťanském centru Třináctka, Mukařovského 1986. Setkání budou probíhat každý týden.

Pozvěte i své přátele, kteří by tuto možnost třeba rádi využili.

Kurz povedou Míša a Jirka Ungerovi a Aňa a Honza Macurovi.

Hlídání menších dětí na místě během kurzu bude zajištěno.

Hlásit se můžete na adresu macurova.anna@gmail.com do 5.února 2017. Kapacita je omezena, proto s účastí neváhejte.

Cena kurzu je 400 Kč na pár. V ceně jsou obsaženy i dvě knížky pro účastníky kurzu. Platit se bude hotově na prvním setkání 12.2.


Zde najdete podrobnější informace o manželských večerech.


Komu je určen kurz Manželské večery?
Kurz je určen každému páru, který na sobě chce pracovat a společně investovat do svého vztahu:

Stav manželství: Máte-li hezké manželství, kurz vám pomůže jej dále zlepšit a posílí vaše dobré návyky. Většina hostů kurzu jsou páry, které mají pěkný vztah. Na druhou stranu, zakoušíte-li v manželství potíže, kurz vám poskytne praktické dovednosti, které vám pomohou obtíže překonat. Páry, které již žily odděleně, využily kurz jako příležitost ke smíření a nalezení cesty zpět.
Délka manželství: Na tom, zda v manželství žijete méně než tři roky nebo více než třicet let, vůbec nezáleží.
Životní filozofie: Ačkoliv je kurz založen na křesťanských principech, je určen naprosto všem párům. Principy, o kterých se mluví na kurzu, jsou vhodné pro každého. Diskuse o víře nejsou obsahem kurzu.
Způsob soužití: Kurz je otevřen všem párům, které spolu žijí, ať už to je v manželství nebo ne. Pokud spolu žijete už dlouhou dobu nebo spolu máte děti, tento kurz je určen i vám (pokud jste zasnoubení a manželství teprve plánujete, bude pro vás vhodnější kurz Příprava na manželství).
Jak vypadá večer na kurzu?

Občerstvení: každý večer začíná občerstvením v příjemném prostředí. Chceme, abyste se u svých stolků cítili jako na rande. Je to Váš večer!
Téma večera: vždy po krátkém občerstvení následuje promluva. Některé kurzy mají jeden pár přednášejících, někde se párů střídá víc, jinde používají pro promluvy DVD.
Promluvy přinesou mnoho praktických principů, příběhů ze života, vtipných citátů, nečekaných statistik i inspirativních nápadů. Kurz je založen na křesťanských principech, ale je určen každému páru bez rozdílu životní filozofie.
Káva a čas na diskusi – Jádrem večera jsou cvičení v příručkách, kterými je promluva proložena. Tato cvičení Vás povedou k hlubší diskusi pouze ve dvou o tématech, na která ve spěchu všedního dne nezbývá čas. Respektujeme Vaše soukromí, o svém vztahu nemusíte nikomu nic říkat. Snažíme se vytvořit takové prostředí, abyste měli jistotu, že váš rozhovor nikdo další nezaslechne. V pozadí hraje hudba a během nejdelšího cvičení se podává káva nebo čaj a dezert.
Domácí cvičení – na konci každého setkání dostanete domácí cvičení, které byste spolu do příště měli udělat. Domácí cvičení nikdo nekontroluje, je čistě jen pro vás. Cvičení vám má napomoci pokračovat v započatých rozhovorech i doma.
Témata jednotlivých večerů

Vybudovat pevné základy- společně strávený čas, milovat druhého jako sebe sama
Umění komunikace- naslouchání, sdílení vnitřních pocitů
Řešení konfliktů- přijímejme své odlišnosti, nezdravé způsoby zvládání konfliktů, šest kroků k řešení konfliktu
Síla odpuštění- přiznat si zranění, jak odpustit i těžké věci, jak začít znova
Rodiče a rodiče partnera- vliv naší rodiny v dětství, jak vycházet s rodiči v dospělosti
Dobrý sex- proč je sex nejlepší v manželství, šest rad pro dobré milence
Láska v akci- pět jazyků lásky v praxi
Párty Manželských večerů- v čem spočívá hezké manželství?
Mohu přijít sám/sama?

Kurz je určen pouze párům. Těžištěm celého kurzu jsou rozhovory mezi partnery v soukromí a k tomu jsou skutečně potřeba oba. Pokud jeden z vás nebude moci některý večer přijít, můžeme vám poskytnout MP3 nebo DVD s přednáškou, abyste si mohli cvičení udělat spolu sami.

NTM v Praze 13
anketa Který film vás nejvíce oslovil?
Národní týden manželství
Centrum Generace, o.p.s.
Palachova 504/7
460 01 Liberec I–Staré město
napiště nám kontaktní údaje