úvod > Ročníky > 2007 > Ohlasy > Vyjádření poslance PS Parlamentu České republiky Ing. Jana Kasala

Vyjádření poslance PS Parlamentu České republiky Ing. Jana Kasala

Hlavní motto Národního týdne manželství mne velmi oslovilo. Je opravdu snadné získat pocit, že manželství je samozřejmost, když jej žijeme den po dni řadu let. Já osobně 32 let a mám tři dospělé dcery. Za tu dobu přišlo mnoho obtížných chvil, musím ale přiznat, že výjimečnost a jistotu takového svazku jsem vnímal stále.
Je snadné napsat, že dobré manželství je základ rodiny a potažmo i společnosti. Daleko obtížnější je to však osvědčit v praktickém životě. Proto si vážím každého, kdo tak pravdivě žije. Víme, že děti vnímají nejen lásku rodičů k nim samým, ale stejně (a možná ještě více) také lásku mezi rodiči samotnými.
Dnešní doba závazným svazkům nepřeje, mladí lidé váhají vzít na sebe odpovědnost dlouhodobého soužití, a naše republika má jednu z nejvyšších rozvodovostí v Evropě. Mnozí z nás však mohou potvrdit, že manželství přináší především hodně dobrého. Cítíme v něm pocit jistoty, šanci budovat opravdové společenství prostřednictvím lásky a tolerance. Přál bych Vám, ať to co nejvíce zakoušíte v každodenním životě a přinášíte tyto hodnoty svým blízkým i okolí - celé společnosti.
   
Jan Kasal

1. místopředseda PS Parlamentu ČR

anketa Který film vás nejvíce oslovil?
Národní týden manželství
Centrum Generace, o.p.s.
Palachova 504/7
460 01 Liberec I–Staré město
napiště nám kontaktní údaje